Mieszka w nieogrzewanym, zniszczonym kontenerze

14 listopad 2016
Autor:  Ryszard Waldun

Pan Mieczysław Derbiszewski z Chartowa (gmina Słońsk) od 8 lat mieszka w słabo ogrzewanym kontenerze mieszkalnym przy zbiórce selektywnych odpadów komunalnych. Przez ten czas lokal nie był remontowany i nie nadaje się już do zamieszkania.

Zamieszkał tam, ponieważ każde poprzednie mieszkania były przez niego dewastowane.

Niestety, warunki panujące w kontenerze są zatrważające. Wilgoć, brak ciepłej wody, insekty, gryzonie i słabe ogrzewanie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Derbiszewski starał się o nowe mieszkanie, jednak usłyszał, że go nie otrzyma ponieważ zdewastuje je jak te pozostałe. Jedyną propozycją jaką usłyszał od władz gminy jest przeniesienie się do Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie na okres zimowy. 

- Zostałem do tego zmuszony - mówi pan Mietek - wspólnie ze swoją partnerką próbujemy sobie ułożyć życie na nowo. Ona jest w ciąży. Chce żyć jak inni. 

Pan Mieczysław żyje z renty 540 zł miesięcznie i nie stać go na remont. Opiekuje się nim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Ma finansowane obiady i turnusy rehabilitacyjne.

- Jestem niepełnosprawny i niezaradny życiowo - dodaje.

Wójt Słońska, Janusz Krzysków stawia sprawę jasno:

- Z dnia na dzień jest coraz zimniej i nie pozwolę by jeden z moich mieszkańców zamarzł w kontenerze. Dla jego dobra, zimę pan Derbiszewski spędzi w Rokitnie.

Przez okres zimowy kontener pana Mietka ma zostać wyremontowany, ocieplony i ma być do niego podłączona ciepła woda a co za tym idzie dostosowany do potrzeb życia. 

Ryszard Waldun

 • PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  Ekipa PRlive oraz zespół FARBEN LEHRE serdecznie zapraszają na koncert w Sulęcinie, w ramach jubileuszowej trasy PUNKY REGGAE live 2020.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Na początku tygodnia policjanci z Sulęcina byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa osobie, która znajdowała się na pasach. W efekcie, kobieta musiała cofnąć się na chodnik. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że prócz wykroczenia drogowego, 34-latek ma na sumieniu coś więcej, a dokładnie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 • Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

 • Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Kierowca podróżujący lubuskim odcinkiem autostrady A2 nagrał mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą pod prąd pasem awaryjnym. Okazało się, że był to obywatel Litwy, któremu zabrakło paliwa w busie.

 • Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Policjanci z sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą osobowej toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki stwarzał rażące zagrożenie dla innych uczestników ruchu - „ścinał zakręty, wyprzedzał na skrzyżowaniu, jechał na tzw. „czołówkę” rozwijając niebezpieczną prędkość. Kierujący porzucił auto i uciekł do lasu. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był fakt, że toyota, którą uciekał została skradziona w Niemczech. 24-latek został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u