Władze chcą odrestaurować budynek byłego Gminnego Ośrodka Kultury

10 styczeń 2017
Autor:  Ryszard Waldun
Ryszard Waldun

Jest zdewastowany, nie ogrzewany i stoi jako pustostan od wielu lat. Mowa o budynku, gdzie kiedyś swoją siedzibę miał Gminny Ośrodek Kultury. Wielu mieszkańców zarówno Słońska jak i całej gminy twierdzi, że szkoda tak pięknego budynku usytuowanego przy głównej ulicy. Pomysł na zrujnowany budynek mają włodarze Słońska.

Beata Sroka zastępca wójta Słońska poinformowała mnie, że gmina Słońsk przygotowuje z Kostrzynem nad Odrą oraz niemieckim Zellow wspólny wniosek do Unii Europejskiej,  by pozyskać środki finansowe na odrestaurowanie budynku, gdzie byłoby miejsce na część ekspozycji muzealnych oraz pracownie służące krzewieniu kultury w gminie.

Władze Słońska liczą na to, że na swoje zadanie otrzymają 1 milion euro. Zdania na ten temat wśród mieszkańców gminy są podzielone

-Inga Wojtala jest za tym, by odrestaurować budynek bo jest to bardzo piękny i dobrze, że władze gminy czynią starania, aby uratować detale architektoniczne. Mieszkanka Słońska dodaje, iż super pomysłem jest także by odrodzić działalność Gminnego Ośrodka Kultury.

Innego zdania jest będący w opozycji do wójta radny powiatowy mieszkający w Chartowie Krzysztof Skrzypnik

- Szkoda że tak długo trwa ta ruina Gminnego Ośrodka Kultury, dobrze jednak, że włodarze szukają pieniędzy na zewnątrz, ale z drugiej strony jestem za tym żeby powstały tam mieszkania socjalne z którymi jest problem i gmina musi płacić prywatnym osobom za wynajem lokali w których mieszkają podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Radny Skrzypnik dodaje, że wójt ruszył sprawę z budynkiem po GOK-u aby mieszkańcy za rok ponownie na niego zagłosowali i jest to oznaka rozpoczęcia kampanii wyborczej.

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u