Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

24 listopad 2021
Autor: 
Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach Redakcja

W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

Zespół Pałacowo-Parkowy w Brodach to miejsce wyjątkowe, tutaj duch historii przeplata się nowoczesnością i komfortem. To idealne miejsce na bezpośredni kontakt ze sztuką. Dlatego właśnie w Brodach już w najbliższą sobotę odbędzie się aukcja sztuki współczesnej, której współorganizatorem jest Grupa Artstyczna "Inicjatywa twórcza 29 lutego". Uczestnicy będą mogli wylicytować prace 19 polskich artystów,:

 • Katarzyna Czajka (Warszawa) - malarka zaangażowana społecznie, scenarzystka, producentka i reżyserka treści literackich, edukacyjnych i reklamowych. Katarzyna Czajka wystawi dwie prace - "Biały" i "Czerwony", które pochodzą  z cyklu "Pokochać siebie... w Polsce"
 • Marek Łozowski (Iłowa) - artysta rzeźbiarz, malarz, rysownik. Zajmuje się ceramiką oraz rzeźbą w drewnie tworząc unikatowe prace. Artysta wystawi ceramikę "Maszkaron" oraz "Drzwi Bachusa"  
 • Żaneta Chłostawska - Szwaczka (Żagań) - uprawia malarstwo, mozaikę oraz rzeźbę. Jej obrazy to próba uwolnienia malarstwa figuratywnego w kierunku konceptualizmu pojmowanego jako intelektualny proces twórczy. Chłostawska - Szwaczka wystawi dwa obrazy: "Nawłoć" i "Rozbłysk". 
 • Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

  Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

 • Wanda Edelman - Olechwier (Iłowa) - pedagog dzieląca swe zainteresowania pomiędzy muzykę i plastykę. Tworzy akwarele poświęcone przyrodzie. Malarka wystawi dwie prace: "Jesienny pejzaż" i "Morze"
 • Debora Polańska (Warszawa) - interesuje się wszystkim co związane jest ze sztuką: fotografią, malarstwem, projektowaniem wnętrz, grafiką oraz wszelkimi ciekawymi i nowatorskimi działaniami artystycznymi. Polańska wystawi płótna wykonane metodą pouringu "Sodalit" i "Opal"
 • Adam Oszczęda (Nowa Ruda) - uprawia fotografię głównie przyrodniczą. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Podczas aukcji będzie można wylicytować dwa jego zdjęcia "Zachód" oraz "Poranna mgła".
 • Monika Grubizna (Olszyna) - tworzy prace z zakresu malarstwa, takie jak: krajobraz, martwa natura, portret. Nie stroni także od form abstrakcyjnych tworzonych techniką  pouring painting. Monika Grubizna wystawi na aukcji dwa akryle: "No. 1" i "No. 2"
 • Józef Wierzbicki (Żary) -  uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastele, fotografię reportażową i kreacyjną, grafikę wydawniczą i użytkową, architekturę wnętrz, płyty pamiątkowe z brązu. Na aukcji wystawiona zostanie "Sygnalistka" oraz "Zamknięte"
 • Jarosław Szczepaniak (Żagań) - miłośnik fotografii portretowej i krajobrazowej. Wspólnie z żoną prowadzi blog podróżniczy. Ceni minimalizm i nie do końca oczywistą formę.  Szczepaniak wystawi dwie prace: "Ona" i "Przenikanie"
 • Wiesława Jung (Iłowa) - ukończyła wydział artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na aukcję wystawi mozaikę witrażową "Nenufary" i obraz olejny "Pejzaż zimowy"
 • Joanna Szczgólska (Żagań) - architekt wnętrz, artysta plastyk. Na aukcję wystawia dyptyk "Aesthic" oraz "Sensuality"  wyknane techniką własną, akryl, piasek, masa szpachlowa, szlagmetal i płótno. 
 • Adam Piotr Rutkowski (Warszawa) - artysta malarz i architekt krajobrazu. Twórca autorskich projektów artystycznych, organizator i kurator wystaw i plenerów malarskich. Na aukcje wystawia dwa obrazy z cyklu Wildlife "W1" i "W2"
 • Adam Żyworonek (Iłowa) - fotografuje od dawna, głównie sport, który go fascynuje. Uprawia też inne formy fotografii takie jak przyroda, portret, fotografia ślubna, eventy oraz fotografię produktową. Podczas wydarzenia będzie można wylicytować dwie fotografie na płótnie. 
 • Lidia Domagała (Zielona Góra) - uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Na aukcję wystawiła dwie prace: "Azalie" oraz "Koniec lata". 
 • Anna Szczepaniak (Żagań) - szczególne miejsce w dorobku artystki zajmują współczesne ikony anielskie, które cieszą się popularnością w Polsce i za granicą. Podczas aukcji wystawione zostaną dwie prace "Melanż z Klimtem" oraz ikonę współczesną "Anioł z atrybutem" 
 • Agata Schleiss (Żagań) - wykonuje obrazy abstrakcyjne, makramy, grafiki. Swoje projekty umieszcza na przedmiotach codziennego użytku takich jak leżaki, kubki, torby czy ubrania. Podczas eventu wylicytować będzie można dwie prace "Złote usta" i "Złote chmury"
 • Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

  Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

 • Joanna Hrisulidu (Wrocław) - zajmuje się scenografią filmową, teatralna oraz eventową. Od 5 lat projektuje statuetki Tukana - głównej formy nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Zajmuje się również projektowaniem wnętrz oraz mebli. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie wirtualnego świata CGI. Na aukcji znajdzie się "Drzewo życia" i "Anioł Stróż"
 • Krzysztofa i Mirosław Szewczuk (Warszawa) - miłośnicy zabytkowej sztuki użytkowej. Posiadają wspaniałą kolekcję mebli i przedmiotów codziennego użytku z różnych epok. Na aukcję wystawiony zostanie mahoniowy fotel biedermeier politurowany oraz kominkowy zegar
 • Alicja Wolska (Żagań) - ulubionymi tematami, które utrwala w swoich pracach to abstrakcja, przyroda, pejzaż. Pracuje głównie w technikach akryl. batik, akwarela, pastel, techniki mieszane. Wylicytować będzie można akryl :Rajska jabłoń z Wojcieszowa" oraz akwarele "Impresja gruzińska" 

Podczas eventu będzie można wziąć udział w licytacji 10-litrowej, dębowej beczki  z Żytnią Okowitą. Przez najbliższe 3 lata alkohol dojrzewać będzie w historycznych pomieszczeniach oficyny południowej Pałacu Brühla. 

W drugiej części wydarzenia nastąpi uroczyste otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u