Rozpoczął się Jarmark Wielkanocy KRASZANKA

05 kwiecień 2022
Autor: 
Rozpoczął się Jarmark Wielkanocy KRASZANKA Redakcja/ZOK

Po dwuletniej przerwie do Zielonej Góry wraca najbardziej kolorowe i wiosenne wydarzenie - Kraszanka. Deptak zmieni się w kiermasz palm, wypieków i pisanek wielkanocnych.

Od 5 do 13 kwietnia okolice ratusza wypełnią się kolorowymi straganami, w których bogactwo polskiej tradycji zaprezentują miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi: rzeźbiarze, koronkarki, piekarze i cukiernicy, twórcy ozdób świątecznych i pięknych palm wielkanocnych, a także artyści ludowi malujący kolorowe pisanki. Stoiska czynne będą w godzinach 11.00 – 19.00.

Oprócz stoisk zaplanowane zostały również dodatkowe atrakcje.

W weekend 9 i 10 kwietnia, od godz. 12.00 do 16.00, w okolicach ratusza odbywać się będzie KRASZANKOWA WARSZTATOWANIA, czyli wspólne przygotowywanie oryginalnych, świątecznych ozdób. Będą zajączki, jajka i kurczaczki, czyli wszystko to, co najmłodsi fani zadań plastycznych uwielbiają najbardziej. Nie zabraknie również dużych form, na których swoja sztukę będą mogli zaprezentować naprawdę najmniejsi – 2-3 latki.

9 kwietnia, wspólnie z grupą BABIE LATO, zrobimy również największą palmę wielkanocną w mieście. Jest to wieloletnia tradycja ZOK, a przygotowania do montażu palmy w centrum miasta trwają cały poprzedzający wydarzenie tydzień.

Specjalne atrakcje przygotowało również Stowarzyszenie Moje Miasto. 8 kwietnia, w piątek o godz. 16.00, odbędzie się wyjątkowy koncert „Gramy dla Pokoju”, podczas którego wystąpią wokaliści z Domu Harcerza, Jadwiga Macewicz, Maciej Wróblewski oraz na finał zespół Cadilac.

Stowarzyszenie Moje Miasto zadbało również o najmłodszych fanów żużla. 9 kwietnia, od godziny 14.00 odbywać się będzie STREFA FALUBAZIAKA, w ramach której pojawią się również zawodnicy Falubazu.

11 kwietnia, od godziny 14.00 odbędą się warsztaty i pokazy kulinarne, podczas których uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego poczęstują mieszkańców oraz gości wielkanocnymi potrawami.

Czytaj także: Ksiądz poświęcił koszyczki wielkanocne z auta strażackiego (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u