Słubice: Strażacy zapraszają na dni otwarte. Zobacz, jak wygląda ich służba

27 kwiecień 2022
Autor: 
Słubice: Strażacy zapraszają na dni otwarte Fot. KP PSP Słubice

Jak wygląda codzienna służba strażaków? Jakim sprzętem dysponują? Straż pożarna w Słubicach zaprasza mieszkańców na dni otwarte.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach organizuje dni otwarte jednostki. Mundurowi zapraszają wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci i młodzież.

- Miło będzie nam Was widzieć po długiej przerwie wynikłej z powodu pandemii. Kolejny raz damy Wam możliwość bezpośredniego spotkania ze słubickimi strażakami - podkreśla bryg. Michał Borowy, rzecznik straży pożarnej w Słubicach.

Co będzie się działo?

Jak wygląda służba w straży pożarnej? Jak zostać strażakiem? Żadne pytanie na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Strażacy ze Słubic chętnie będą rozmawiać z przybyłymi gośćmi. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do przedstawienia szerokiego zakresu tematów związanych z bezpieczeństwem.

Z myślą o najmłodszych przygotowany zostanie m.in. mini tor strażacki oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Prezentowany będzie także sprzęt oraz oczywiście samochody gaśnicze i specjalistyczne, które wykorzystywane są podczas działań.

Straż pożarna Słubice - plan otwartych drzwi

We wtorek, 3 maja, strażacy zapraszają do jednostki wszystkich zainteresowanych w godzinach od 12:00 do 16:00. Nie trzeba się umawiać, wystarczy przyjść do strażnicy przy ulicy Konstytucji 3 Maja 79.

Dzień później straż pożarna szykuje drzwi otwarte od 12:00 do 14:00 dla grup zorganizowanych (przedszkola i szkoły). Wizytę należy umówić wcześniej, dzwoniąc na numer telefonu 95 750 76 14.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 pod Zieloną Górą. Zderzenie busa i osobówki. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u