KULTURY ŚWIATA - pod takim hasłem przemaszerował dziś Winobraniowy Korowód (ZDJĘCIA)

10 wrzesień 2016
Autor: 

Korowód jest zwieńczeniem tygodniowego szaleństwa winobraniowego. Jak co roku widzów nie brakowało.

Dziś można było zobaczyć jak Bachus i Prezydent Janusz Kubicki przejeżdżali ulicami naszego miasta maluchem, asystowały im glinoudy oraz tancerki.

Na przedstawienie przyszły tłumy nie tylko zielonogórzan. Przez główną ulicę miasta przeszli winiarze, uczniowie, sportowcy, aktorzy oraz wspomniane wcześniej glinoludy, nie zabrakło także artystów z domu harcerza, Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, falubaziaków czy wojowników reprezentujących różne sztuki walki.

Dziś Bachusowi nie było do śmiechu, a to dlatego, że musiał oddać klucze do bram miasta Prezydentowi, tym samym zamykając szaleńczy, winny tydzień. Atrakcji w tym roku nie brakowało, było to jedno z najlepszych Dni Zielonej Góry, ale nie martwmy się, kolejne Winobranie już za rok.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u