Droga ku zdrowiu (ZDJĘCIA)

15 październik 2016
Autor: 

Różowy marsz, konferencja psychoonkologiczna oraz charytatywny maraton Indoor Cycling - to bloki tematyczne sobotniego spotkania w ramach profilaktyki nowotworowej "Droga ku zdrowiu".

Impreza rozpoczęła się różowym marszem zielonogórskimi ulicami pod hasłem "Rakowi NIE, zdrowemu stylowi życia TAK" zorganizowanym przez Amazonki. Marsz zakończył się w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie żonkilami obsadzono "pole nadziei". Później organizatorzy zaproponowali konferencję na temat psychoonkologi.

- Właściwie wszystko zaczęło się od konferencji psychoonkologicznej, bo zależało mi na tym, aby mówić o różnej metodach stosowanych w psychoonkologi. Zwracamy uwagę, że warto śmiać się w chorobie, stąd też spotkanie z Trenerami Praktyki Śmiechu. Pracuję z ludźmi chorymi i ich rodzinami i widzę, że ważne jest nie tylko dbanie o ciało, ale także o psychikę. - mówiła Magdalena Bratkowska - psychoonkolog, prezes stowarzyszenia Pracownia Przestrzeń.

Po spotkaniu ze specjalistami i konferencji naukowej uczestnicy wsiedli na stacjonarne rowery, żeby pomóc chorej na nowotwór piętnastoletniej Ani Zielińskiej.

Jak mówi Radosław Brodzik z fundacji Opiekun Serca:

-Dzisiaj mamy dwie części spotkania - wsparcie psychologiczne i wsparcie fizyczne, finansowe. Siedemdziesiąt rowerów, na które można było wykupić miejsce, i wszystkie zapełnione. Mieliśmy ludzi, którzy wpłacali po dwieście, trzysta złotych.

Ze sprzedaży miejsc w maratonie Indoor Cykling udało się uzbierać ponad 5 000 zł na leczenie chorej onkologicznie Ani.

 • W Lubuskiem powstanie 5 Centrów Zdrowia Psychicznego

  W Lubuskiem powstanie 5 Centrów Zdrowia Psychicznego

  Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się w poniedziałek z dyrektor Szpitala w Ciborzu Beatą Sudnik-Kotus. Spotkanie dotyczyło utworzenia przez Szpital Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w Zielonej Górze.

 • Środy z NFZ. Jutro nauka udzielania pierwszej pomocy

  Środy z NFZ. Jutro nauka udzielania pierwszej pomocy

  Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest za późno! Zapraszamy jutro do siedziby LOW NFZ. W ramach akcji "Środy z profilaktyką" ratownicy medyczni będą szkolić w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 • Powrót na rynek pracy dzięki rehabilitacji

  Powrót na rynek pracy dzięki rehabilitacji

  Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałę o wsparciu działań profilaktycznych i rehabilitacyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. – Dzięki dofinansowaniu Lubuszanie skorzystają z bezpłatnych zabiegów, z pomocą których powrócą na rynek pracy – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

 • PET Gorzów - ruszyła rejestracja!

  PET Gorzów - ruszyła rejestracja!

  6 grudnia ruszyły pierwsze badania wykonywane w ramach kontraktu z NFZ na sprzęcie PET/CT w gorzowskim szpitalu. Lecznica podpisała kontrakt z funduszem na najbliższe pięć lat. Rejestracja pacjentów już się rozpoczęła.

 • W Lubuskiem ruszył program in vitro

  W Lubuskiem ruszył program in vitro

  - To historyczny moment. Dziś po raz pierwszy w 20-letniej historii województwa lubuskiego podpisujemy umowę na realizację programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia in vitro dla mieszkańców naszego województwa – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej. W budżecie województwa na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. Od dziś pary mogą zgłaszać się do programu.

 • "Podstawy Bulgarian Bag" - bezpłatne 3-godzinne szkolenie dla każdego!

  "Podstawy Bulgarian Bag" - bezpłatne 3-godzinne szkolenie dla każdego!

  Podstawy Bulgarian Bag" to bezpłatne 3-godzinne szkolenie z podstawowych technik ćwiczeń z workiem bułgarskim. Szkolenie poprowadzi najbardziej doświadczony polski instruktor bulgarian bag - Lech Leon Kledzik. Szkolenie odbędzie się w hali AZS UZ przy ulicy Profesora Szafrana 6 w Zielonej Górze w godz. 12.00-15.00

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.