Lubuskie obchody Światowego Dnia Serca

24 październik 2016
Autor: 
Pixabay

25 października w Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym w Torzymiu Sp. z o. o. odbędą się lubuskie obchody Światowego Dnia Serca.

W ramach tegorocznych lubuskich obchodów Światowego Dnia Serca odbędzie się konferencja na temat chorób układu krążenia (Odział Rehabilitacji Kardiologicznej Szpitala) oraz marsz nordic walking, promujący aktywność fizyczną i rehabilitację ruchową. Wykonywane będą również bezpłatne badania EKG, pomiar ciśnienia i glukozy oraz konsultacje psychologiczne i dietetyczne. 

Już tradycją stało się, że Lubuszanie świętują Światowy Dzień Serca aktywnie. Obchody te mają na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Zachorowalność w województwie lubuskim nie odbiega znacząco od zachorowalności, jaką można zaobserwować w kraju. Jak wskazano w dokumencie Policy paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020. „Chorobami najbardziej zagrażającymi życiu mieszkańców Polski są zdecydowanie choroby układu krążenia, które w 2011 r. przyczyniły się do 40 proc. zgonów mężczyzn i 51,1 proc. kobiet”.

więcej informacji na stronie www.lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u