WAR RACE bieg z przeszkodami czyli sportowa rywalizacja w wojskowym stylu

10 kwiecień 2017
Autor: 
Fotolia

Co powiecie na spacer przez moczary pełne błota i przeprawę nurtem rzeki? Takie przyjemności czekają na was już 2 września na War Race. Właśnie ruszyły zapisy!

Zawodowi żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu wezmą udział w przygotowaniu biegu War Race. Co to oznacza dla zawodników? Specjalnie zaprojektowane przeszkody, stoisko ze sprzętem wojskowym oraz najbardziej nietypowe w Polsce podium dla zwycięzców. Wojskowy klimat zapewnią również żołnierze, którzy wezmą udział w biegu.

Impreza odbędzie się 2 września 2017 r. na byłym Lotnisku Wojskowym Szprotawa-Wiechlice. Uczestnicy będą mieli do pokonania jeden z wybranych dystansów – 5 km lub 10 km. Dzięki udziałowi żołnierzy, trasa zostanie wzbogacona o specjalnie zaprojektowanie i wykonane przez nich przeszkody. Organizatorzy przewidują także militarne niespodzianki czekające na trasie.

- Obecność żołnierzy na biegu War Race podnosi prestiż całego przedsięwzięcia. Gwarantujemy, że atrakcje, które przygotowaliśmy będą niepowtarzalne w skali całego kraju, stanowiąc nie lada wyzwanie dla fanów mocnych wrażeń – mówi Mateusz Łątka, organizator biegu. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się na trasie jak zawodowy żołnierz na wojskowych manewrach – dodaje Mateusz Łątka.

Atrakcji nie zabraknie również po przekroczeniu mety – na strefie Expo, kibice oraz zawodnicy będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, pokaz walki wręcz, a nawet spróbować swoich sił w składaniu broni na czas i elektronicznym strzelaniu do tarczy.

Zwieńczeniem zmagań najlepszych biegaczy będzie dekoracja na unikalnym w skali kraju podium. Organizatorzy zadbali także o integracyjny charakter imprezy – wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku przygotowanym przez harcerzy, koncerty oraz bogatą strefa gastronomiczna.

Wszystkie informacje na temat biegu, wraz z formularzem zapisów można znaleźć na stronie

Najświeższe newsy dostępne na Facebook’u.

Pytania dotyczące biegu proszę kierować na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

projekt

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u