Rajd rowerowy (ZDJĘCIA)

06 sierpień 2017
Autor:  Sebastian Cielecki
fot. Sebastian Cielecki

Stowarzyszenie Rowerem do Przodu razem z Falubazem Zielona Góra wspólnie w dniu 5 sierpnia przeprowadzili akcję "Falubazowy Rajd Rowerowy". Była to druga edycja, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Frekwencja dopisała - na stadionie żużlowym pojawiło się ponad 1000 osób.

W zeszłym roku trasa biegła od stadionu do aeroklubu w Przylepie. W tym roku z uwagi na liczne remonty drogowe organizatorzy postanowili zmienić trasę, a finał zorganizować na stadionie piłkarskim przy ul. Sulechowskiej podczas inauguracji piłkarskiej trzeciej ligi.

- Liczymy na podobną frekwencję jak w zeszłym roku. Przyjeżdżają całe rodziny, jadą dzieci na małych rowerkach, są jeszcze osoby starsze. Jadąc na stadion widzieliśmy jak z różnych zakątków miasta wyruszają całe rodziny na stadion. Dostosowaliśmy trasę tak, by każdy dał radę. W sumie jest to około 14 - 15 km. Trasę zabezpiecza policja, żebyśmy mogli bez problemu przejechać a przede wszystkim bezpiecznie, mamy też zabezpieczenie medyczne. Współpracując z klubem żużlowym jako Stowarzyszenie Rowerem do Przodu stworzyliśmy drugą edycję Falubazowego Rajdu Rowerowego - powiedział w rozmowie z NewsLubuski Robert Górski ze Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji podczas tego dnia. Wszyscy uczestnicy Falubazowego Rajdu Rowerowego mogli za darmo obejrzeć wygrany mecz Piłkarskiego Falubazu na inaugurację sezonu 2017/2018. Zwycięską bramkę w 84 minucie strzelił Wojciech Zawistowski. KSF Zielona Góra 1 : 0 Ruch Zdzieszowice.

Dziś natomiast kolejne żużlowe emocje. Trzymajmy kciuki za Zieloną Górę, która u siebie podejmie ROW Rybnik o godz. 19.00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.