Więcej lotów na święta!

07 grudzień 2017

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku będziemy latać z Babimostu dwa razy dziennie!

- Tym samym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Lubuszan, którzy będą mogli w tym wyjątkowym czasie częściej skomunikować się ze stolicą lub przyjechać z Warszawy w rodzinne strony na święta i Nowy Rok – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. - Pierwsze dodatkowe połączenie ruszy w środę, 20 grudnia br., o godz. 13:10 – wylot z Warszawy do Zielonej Góry i o godz. 14:40 – wylot Zielonej Góry do Warszawy.

Zmiany na święta i Nowy Rok

Ze względu na święta nie będzie lotów w Wigilię (tj. w niedzielę, 24 grudnia br.), a także w Boże Narodzenie (tj. w poniedziałek, 25 grudnia br.). W drugi dzień świąt (tj. we wtorek, 26 grudnia br.), samolot przyleci wieczorem z Warszawy do Zielonej Góry. Z kolei jeśli chodzi o Sylwester i Nowy Rok, nie będzie rejsów w niedzielę, 31 grudnia br. oraz porannego lotu z Zielonej Góry do Warszawy w poniedziałek, 1 stycznia 2018 r.

Rozkład lotów w okresie przedświątecznym i na święta:

ilustracja

Bilety w cenie od 53,26 zł/os. w jedną stronę dostępne na stronie www.lot.com.

Lotnisko blisko rekordu

Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost idzie w tym roku na rekord! Od stycznia do końca listopada br. obsłużyło blisko 15 tys. pasażerów (dokładnie 14 tys. 948), a rok jeszcze się nie skończył. Władze województwa liczą, że dodatkowe, okołoświączeczne połączenia w grudniu również cieszyć się będą popularnością i w 2017 r. lotnisko przekroczy liczbę 17 tys. obsłużonych pasażerów. To najwięcej w dotychczasowej historii!

Ciszy fakt, że liczba pasażerów wzrasta z miesiąca na miesiąc. Najwięcej pasażerów lotnisko obsłużyło w ubiegłym miesiącu (tj. w listopadzie): 2 tys. 147 osób. Udany był też październik, gdzie zanotowano wynik 2 tys. 52 obsłużonych pasażerów. W analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy loty rejsowe obsługiwał przewoźnik SpeintAir, obsłużonych zostało 7 tys. 538 pasażerów (do końca listopada 2016). Oznacza to, że w tej chwili liczba obsłużonych pasażerów wzrosła o blisko … 100 procent (98,3 procent).

Poszerzamy horyzonty

W najbliższą sobotę, 9 grudnia br., ruszy dwutygodniowa kampania promocyjna Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. Tym razem promować będziemy loty z naszego lotniska do Warszawy i dalej w świat, a także dodatkowe rejsy, które zostaną uruchomione od 20 grudnia.

Kampania promocyjna związana m.in. ze dodatkową rotacją z/do Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost obejmie spoty w regionalnych rozgłośniach radiowych (Radio Zachód, Radio Zielona Góra i Radio Gorzów), banery reklamowe na stronach internetowych Gazety Lubuskiej i Gazety Wyborczej oraz na Facebooku, publikacje baneru w regionalnych gazetach wydawanych w Nowej Soli, Sulechowie, Świebodzinie, Żarach, Żaganiu, Zielonej Górze, a także reklamą outdoorową.

Nowością jest fakt, że tym razem reklama dotrze do mieszkańców nie tylko Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. Reklamy lotniska pojawią się również w gazetach wydawanych poza naszym województwem czyli w Wolsztynie i Polkowicach oraz na ekranach diodowych: w Głogowie, Polkowicach, Wolsztynie i w Nowym Tomyślu. Kampania zakończy się dzień przed Wigilią, 23 grudnia.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.