Sprawniejsi przez ćwiczenia - strażackie warsztaty ratownictwa technicznego w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

10 luty 2019
Autor: 
Sprawniejsi przez ćwiczenia - strażackie warsztaty ratownictwa technicznego w Zielonej Górze Redakcja

W sobotę, 9 lutego, strażacy z OSP "Racula" w Zielonej Górze zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Uczestniczyło w nich blisko 20 ratowników. Wszystko po to, aby doskonalić swoje umiejętności.

Ćwiczenia rozpoczęły się w remizie ochotników, gdzie przeprowadzono część teoretyczną warsztatów. Strażacy mieli możliwość przypomnienia i utrwalenia wiadomości m.in. na temat ich bezpieczeństwa podczas akcji, stabilizacji pojazdów po wypadkach drogowych oraz technicznych aspektów poduszek powietrznych. Wraz z nimi swoją wiedzę szerzyli strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej z Czerwieńska.

Po zakończeniu wykładów, uczestnicy przystąpili do realizacji zajęć praktycznych. Na początku przy wykorzystaniu jednego samochodu omówiono uzyskiwanie szczelin dla narzędzi hydrauliczych, a także techniki uzyskiwania dostępu do osób poszkodowanych. Poruszono także ważną kwestię dotyczącą zarządzania szkłem i aktualnych rozwiązań konstrukcyjnych w pojazdach, co pozwoliło zapoznać strażaków z zagrożeniami, jakie mogą nieść za sobą nowoczesne rozwiązania.

Następnie zorganizowane zostały dwa stanowiska, na których ratownicy ćwiczyli wszystkie poznane dotąd procedury. Wszystko nieustannie nadzorował prowadzący ćwiczenia mł. kpt. Bartłomiej Kot, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Na bieżąco zwracał on uwagę i omawiał ewentualne błędy popełniane przez ratowników.

Łącznie w warsztatach ratowniczych udział wzięło blisko 20 strażaków. Wierzą oni, że nabyte doświadczenie zdecydowanie poprawi szybkość oraz skuteczność podejmowanych przez nich działań.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u