Łódzkie ASP w Chartowie

29 listopad 2016
Autor:  Ryszard Waldun

Studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzermińskiego z Łodzi odwiedzili gminę Słońsk.

Studenci przez tydzień uczestniczyli w plenerze malarskim, który odbył się w Chartowie w gminie Słońsk.

- Przejeżdżamy na te tereny z dwóch głównych względów - podkreśla asystent Aleksandra Knasiak - po pierwsze są tutaj bardzo przyjaźni mieszkańcy, a po drugie piękne tereny, które można uwiecznićć na obrazach. Mamy tutaj także znajomych, u których możemy mieszkać.

Oprócz Oli w plenerze wzięli udział: Anna Pacholik, Joanna Cisek, Zuza Malinowska, Iwo Kozubal, Karol Stephal, Łukasz Konieczny, Agata Ciek, Magdalena Skowrońska i Marta Łozińska.

Studenci podczas pleneru zorganizowali także zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie było duże. Oprócz malowania uczestnicy warsztatów dowiadywali się o technikach malowania oraz jakie trzeba mieć predyspozycje by studiować na ASP.

Studenci z Łodzi obiecali, że do Gminy Słońsk na pewno jeszcze wrócą.

Zdaniem sołtysa Chartowa przyjazd studentów z Łodzi to wielka promocja miejscowości w kraju.

Studenci namalowali kilkanaście obrazów z ktorych część pozostanie w Chartowie, a część pojedzie do siedziby uczelni w Łodzi.

Ryszard Waldun

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u