Młodzi on life (ZDJĘCIA)

22 październik 2016
Autor: 

Po raz ósmy w urzędzie marszałkowskim odbył się Lubuski Kongres Kobiet. Organizatorzy spotkania skupili się w tym roku na problemach młodzieży.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa lubuskiego w Zielonej Gorze spotkały się Lubuszanki, aby rozmawiać o tym co warto zmienić w naszym województwie. Hasło tegorocznego kongresu to „Młodzi on life”. Uczestnicy kongresu próbowali odpowiedzieć na pytanie „Czy młodzi leżą na kanapie i wegetują?”

- Chcemy odpowiedzieć na pytanie, które zadał papież Franciszek „ Czy młodzi ludzie leżą na kanapie i wegetują? . Mamy nadzieję na podważenie tej tezy, bo naszym województwie jest wielu kreatywnych, młodych i zdolnych ludzi. Jednak zmniejszyła się o prawie połowę liczna studentów w lubuskiem i mamy wysoki wskaźnik samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Chcemy znaleźć rozwiązanie tych problemów, stąd nasze pytanie wprost do młodzieży. – mówiła marszałek województwa Lubuskiego - Elżbieta Polak

Podczas VIII Lubuskiego Kongresu Kobiet odbył się pokaz mody młodej projektantki - Natalii Ślizowskiej. Młodzież w oksfordzkiej debacie udowodniła, że młodzi ludzie jednak są aktywni, co potwierdzają słowa aktorki Joanny Brodzik:

- Prowadzę fundacje Opiekun Serca i pracuję tam z młodymi ludźmi, którzy  robią naprawdę mnóstwo dobrego dla innych, pracując bezinteresownie.

Podczas VIII Lubuskiego Kongresu Kobiet rozmawiano także o tym jak Start up rozwinąć w dobrze prosperujący biznes, a także jak młodzi ludzie mogą skorzystać z funduszy unijnych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u