Nie tylko służyć i chronić. Policja także pomaga (ZDJĘCIA)

12 grudzień 2016
Autor: 

Gwiazdy sportu, muzyki czy filmu oraz tysiące innych osób corocznie włączają się w akcję charytatywną SZLACHETNA PACZKA. W tym roku prezenty świąteczne przygotowali policjanci IV Plutonu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. Dzięki ich postawie i odruchowi serca cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe Rafał cieszy się nowym materacem przeciwodleżynowym, a jego mama nowym rowerem, którym będzie mogła dojeżdżać do pracy.

Na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek na ulicach miast, w czasie imprez masowych takich jak zgromadzenia publiczne, mecze żużlowe i piłkarskie. Duża cześć ich pracy, to zabezpieczanie przejazdów kibiców pociągami i autobusami. Policjanci z oddziałów prewencji są przygotowani 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez względu na pogodę, by w każdej chwili być gotowym do szybkiej i skutecznej interwencji.  Pod ich czarnym mundurem, kamizelką taktyczną bije takie same serce, jak każdego z nas. I właśnie odruch serca i chęć pomocy potrzebującym – tym, którzy każdego dnia zmagają się z problemami, których wielu z nas mogło by nie udźwignąć, był siłą sprawczą włączenia się w tegoroczną „Szlachetną Paczkę” .

W pochmurną, chłodną sobotę 10 grudnia policjanci IV Plutonu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Ale ich pukanie nie było związane z żadną policyjną interwencją czy czynnościami procesowymi.

Tego dnia odwiedzili rodzinę pani Dominiki i pana Piotra, aby sprawić, aby uśmiech, ale i łzy szczęścia zagościły na ich twarzach w ten pochmurny dzień. Ich syn, 22-letni Rafał jest chory na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę i wymaga całodobowej opieki. Pomimo codziennych trudności i trosk udało im się stworzyć dom pełen miłości i ciepła. Ich historia spowodowała, że policjanci całym plutonem zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, a następnie w kupno i przygotowanie świątecznych prezentów. Najważniejszym z nich okazał się nowy materac, który będzie zapobiegał odleżynom u Rafała. Pani Dominika bardzo ucieszyła się z nowego roweru, którym będzie mogła dojeżdżać do pracy. Poza tym w paczkach znajdowały się także środki opatrunkowe i higieniczne, kosmetyki, pościele, kołdry i poduszki.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u