Nowosolscy policjanci pokonali morderczy Runmageddon (ZDJĘCIA)

12 kwiecień 2018

Policjanci z Nowej Soli w miniony weekend zmierzyli się z niecodziennym, "morderczym" biegiem terenowym. Pokonali trudną, 6 i 12-kilometrową trasę z 30 i 50 przeszkodami. Uwieńczeniem ciężkiej pracy i wymagających treningów było ukończenie biegu i otrzymanie pamiątkowego medalu.

W sobotę i niedzielę (7-8 kwietnia) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli brali udział w ekstremalnym biegu urozmaiconym przeszkodami, które należy pokonać, wykorzystując konkretne umiejętności fizyczne. Runmageddon charakteryzuje się trasą przebiegającą przez zróżnicowany teren oraz widowiskowymi przeszkodami, które sprawdzają siłę i charakter uczestników. Nowosolscy mundurowi systematycznie dbają o kondycję. Każdego dnia podczas służby zmagają się z różnymi interwencjami, gdzie muszą wykazywać się dużą sprawnością fizyczną. A temu pomagają treningi sztuk walki, siłownia i bieganie - nieodłączne elementy dnia powszedniego policyjnych sportowców. Gdy dowiedzieli się o organizowanym we Wrocławiu biegu z przeszkodami, postanowili spróbować i zmierzyć swoje umiejętności.

Drużyna w składzie: post. Jagoda Reus, sierż. Karolina Kowalczyk i st. sierż. Justyna Sęczkowska oraz sierż. szt. Dawid Tokarek, mł. asp. Arkadiusz Szarzyński, asp. Sebastian Sawicki i asp. Bartłomiej Karczmarczyk pokonała 6-kilometrową trasę z 30 przeszkodami. Następnego dnia drużyna w składzie: st. post. Sebastian Sobol, st. post. Krystian Stolarz, st. post. Rafał Wawrzusiszyn oraz st. post. Daniel Zatwarnicki pokonała 12 km terenowego biegu, w którym organizatorzy przygotowali dla uczestników aż 50 trudnych przeszkód. Było to m.in. wspinanie się po linie, przepłynięcie rzeki, bieg z workami z piaskiem, przeciskanie się przez nakłady opon, nurkowanie w tunelu z wodą oraz pytania z wiedzy ogólnej w trakcie biegu. Policjanci zmierzyli się z ekstremalnym biegiem, kończąc go w bardzo dobrym czasie. W nagrodę otrzymali piękne medale oraz pamiątkowe gadżety. To efekt końcowy intensywnych przygotowań do zawodów i wymagających treningów.

 

Fot. st. sierż. Justyna Sęczkowska - Komenda Powiatowa w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.